Nowości

Akademii Morskiej w Szczecinie

ul. Starzyńskiego 8, 70-506 Szczecin

tel. +48 91 48 09 616

Niniejszym informujemy, że kwartalnik Zeszyty Naukowe Akademii Morskiej w Szczecinie, Scientific Journals of the Maritime University of Szczecin zgodnie z decyzją Nr 790/P-DUN/2016 z dn. 17 czerwca 2016 r. uzyskał dofinansowanie na lata 2016-2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Przedsięwzięcie obejmuje realizację następujących zadań:

1. Digitalizacja 72 tomów Zeszytów Naukowych wydanych w latach 1973-2003 oraz ich udostępnienie w systemie Open Access (typ zadania: digitalizacja publikacji i monografii naukowych w celu zapewnienia i utrzymania otwartego dostępu do nich przez sieć Internet).
  2. Zlecenie realizacji tłumaczeń i korekty językowej native speakerowi (typ zadania: stworzenie anglojęzycznych wersji wydawanych publikacji);
  3. Publikacje uznanych zagranicznych naukowców i ich udział w składzie rady naukowej czasopisma (typ zadania: udział uznanych zagranicznych naukowców w składzie rady naukowej czasopisma);
  4. Opracowanie i uruchomienie na stronie internetowej wydawnictwa modułu wymiany artykułów i realizacji recenzji w systemie redaktor – autor – recenzent (typ zadania: udział uznanych zagranicznych recenzentów w ocenie publikacji).

Zadania zostaną zrealizowane w okresie od 01 stycznia 2016 do 31 grudnia 2017.

KLIENCI
Zachęcamy firmy, organizacje, instytucje oraz osoby fizyczne i prawne do korzystania z naszych usług. Oferujemy cłościową obsługę procesu redakcyjnego artykułów naukowych zgodnie z najwyższymi światowymi standardami dla wydarzeń konferencyjnych i innych związanych z dziedzinami takimi jak: mechanika okrętowa, technologie morskie, nawigacja, geodezja i kartografia, inżynieria transportu itd. Przy większej ilości materiałów proponujemy korzystne rabaty.

SPONSORZY
Poszukujemy ofiarodawców, od których pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów procesu redakcyjnego, opłaty subskrypcyjne dla serwisów indeksujących publikacje naukowe, organizację spotkań, zakup oprogramowania i materiałów biurowych, udział w wydarzeniach promujących badania z zakresu technologii morskich itp. W zamian za wsparcie finansowe umieścimy informacje o sponsorze i jego działalności (prezentacja produktów, usług i osiągnięć) w wydzielonej sekcji w drukowanej wersji naszego kwartalnika, na niniejszej stronie oraz w materiałach promocyjnych dotyczących naszego czasopisma. Dodatkowo informacje o ofiarodawcy zaprezentujemy podczas wydarzeń krajowych i międzynarodowych promujących naszą działalność (targi, konferencje, sympozja i seminaria).

Wszystkich zainteresowanych współpracą, zachęcamy do kontaktu z redakcją.

Niniejszym oddajemy do Państwa użytkowania stronę internetową Wydawnictwa Naukowego Akademii Morskiej w Szczecinie w nowej odsłonie.